- Komerční sdělení -aktuálně zprávy

Práce na černo a půjčka. Jak to skloubit dohromady

spot_img

Práce na černo, tedy neoficiální činnost obcházející obloukem daňový systém, je z logiky věci nelegální, ovšem neznámená to, že neexistuje. Jedinec vykonávají práci bez sepsání pracovní smlouvy sice dostává plat, ovšem problém nastává v případě, kdy si potřebuje vzít půjčku. Banky takový příjem neuznávají. 

Říká se tomu šedá ekonomika. Zaměstnavatel a zaměstnanec se domluví na vykonání určité práce a úkolů, aniž by mezi nimi vzniklo psané smluvní pouto. Pro oba je to svým způsobem výhodný byznys. Zaměstnavatel ušetří na odvodech a zaměstnanec dostane na ruku více peněz

Pro pracovníka však tento způsob výdělku představuje mnohem větší komplikaci. Nejenže se mu odvedená práce nepřipisuje k důchodu, nýbrž tratí i jinak. V případě, že si chce zažádat o půjčku u bankovního ústavu, s jistotou neuspěje. 

K bankovní půjčce je nutné doložit příjem 

Banka ke schválení žádosti o půjčku potřebuje prokázat doložitelný příjem. Zpravidla to je potvrzení od zaměstnavatele, v němž jsou uvedeny údaje o výši průměrného výdělku, nebo živnostenský list a daňové přiznání u OSVČ. 

Doložitelným příjmem dále může být nájemní smlouva o pronájmu nemovitosti s uvedením měsíční částky, výsluhový příspěvek, výnosy z investic, dividendy, nebo důchodový výměr. Půjčky bez příjmu v bance nikdo nedostane.  

Peníze na ruku bokem mají své výhody a nevýhody. Půjčka u banky však možná není. 

Ostatní příjmy, které spadají do kategorie státních příspěvků (sociální dávky, přídavky na děti, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, sirotčí důchod, podpora v nezaměstnanosti), nejsou bankami přijímány. 

Sociální dávky mají v prvé řadě plnit funkci, pro níž jsou určeny, tedy pomoci lidem v hmotné nouzi zajistit základní životní potřeby. Nikoliv sloužit jako zajištění bankovní půjčky. Prakticky jediným způsobem, jak obstát u finanční instituce a získat produkt Expres půjčka bez doložení příjmu, je obrátit se na nebankovní společnost

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku

Nebankovní ústavy nejsou ničím protizákonným. Pokud získaly licenci ČNB k poskytování spotřebitelských úvěrů, mohou s klasickými bankami bez problémů koexistovat. Jejich strategie schvalování žádostí o úvěr se však od běžných bank liší. 

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku znějí na první pohled velmi lákavě, zejména díky své zdánlivé jednoduchosti, vstřícnosti a velkorysé přístupnosti. Slyší na ně převážně lidé, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci a byli v bance odmítnuti. 

TIP: Na obšírné srovnání půjček bez doložení příjmu a registru na ruku se orientuje mnoho online srovnávačů a webů. Jedním takovým je i www.niklak.cz/

Nebankovní společnosti záměrně cílí zejména na skupinu sociálně slabších, jimž finanční gramotnost příliš neříká. Mají dobře spočítáno, že snadné půjčky znamenají značný přítok peněz do vlastní kasy, přestože se nebankovky orientují na jedince, kteří peněz nemají nazbyt. Jak je to možné?

Účty, poplatky, složenky… na běžný chod domácnosti kolikrát nezbývají peníze a lidé se poohlížejí po půjčkách. Všeho s mírou. 

Zdánlivě snadná a výhodná půjčka totiž skýtá obsáhlý seznam poplatků a penále za jakýkoliv prohřešek vůči obchodním podmínkám. Za každý den prodlení se splácením si ústavy účtují procenta, udělují jednorázové sankce, zpoplatňují odesílání upomínek a také žádosti o odklad či prodloužení splatnosti. 

Lidé ze strachu před exekucí a ztrátou střechy nad hlavou řeší nedostatek peněz na splátku další půjčkou a nevědomky se tak propadají do kolotoče dluhů. A to díky nebankovním společnostem, které půjčují bez ověřování příjmu a dluhových registrů, přestože jim to ukládá zákon o spotřebitelském úvěru. 

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img

Nejnovější články

spot_img

Related Articles