- Komerční sdělení -aktuálně zprávy

Aby se jí konečně dařilo! 10 tipů pro správné zalévání orchideje

spot_img

Způsob zalévání orchideje je víceméně pro mnohé známý. Namísto běžného zalévání stačí květináč s rostlinou ponořit do vody na dvacet až třicet minut a pak nechat dobře okapat přebytečnou vodu.

Určitě jste si všimli speciální transparentní květináče, které jsou určeny právě pro pěstování orchidejí. zdroj: www.flowercouncil.co.uk/
Při zalévání však může hrozit i několik jiných úskalí, na které je třeba si dát pozor:

  1. orchidejí zavlažujte ráno.
  2. Základní pravidlo intenzity zavlažování je: jednou týdně během zimy a dvakrát za týden v létě.
  3. Orchideje v menších nádobách potřebují zálivku častěji než ty ve větších nádobách.
  4. O další zálivce nerozhoduje suchý povrch substrátu. Níže vrstvy substrátu mohou být totiž stále vlhké. Pomocí tužky však snadno zjistíte, zda je zálivka nutná, nebo ne.
  5. Dešťová voda je nejlepší, protože shromažďuje prach, pyl a jiné organické materiály, které přispívají k výživě rostlin. Voda z vodovodu by měla být používána s opatrností. Ideální je, když ji převaříte.
  6. Zavlažujte vždy vodou pokojové teploty. I když účinky polévání studenou vodou nejsou okamžitě viditelné, postupně může dojít k vážným fyziologickým poruchám, které mohou vést až k úhynu rostliny.

  1. Pozor při zalévání na listy. V případě, že voda zůstane na listech, otřete ji.
  2. Místo, odkud vyrůstají listy a stonek, udržujte vždy suché. Pokud se náhodou stane, že v tomto místě zůstane voda, vysušte ji papírovým ubrouskem.
  3. Nadměrné zalévání vede k žloutnutí listů, což způsobí pozdější úhyn rostliny. Pokud zjistíte příznaky žloutnutí listů a hnilobných kořenů, zastavte zálivku na několik týdnů.
  4. Při zalévání dávejte pozor na to, aby nebyly kořeny neustále ve vodě. Proto po zalévání musíte vylít vodu z misky pod květináčem.
- Komerční sdělení -spot_img
spot_img

Nejnovější články

spot_img

Related Articles